historia ZBORU

Początki Kościoła Chrystusowego w Kołobrzegu związane są ze zborem Zjednoczonego Kościoła Ewangelicznego w Białogardzie i kierującym nim wówczas pastorem Sergiuszem Kobusem. We wrześniu 1974 r. chrzest wiary przyjęli pierwsi kołobrzeżanie: Halina i Jan Matulewiczowie, Wanda Miszke (obecnie Zapora), Maryla Jakubowicz. Utworzyli oni placówkę misyjną w Kołobrzegu i od 1974 roku spotykali się regularnie w domu Braterstwa Matulewiczów. W lipcu 1977 r. odbył się pierwszy w powojennej historii Kołobrzegu chrzest w przepływającej przez miasto Parsęcie. Przystąpiło do niego pięć osób.

W styczniu 1978 r. do Kołobrzegu przeprowadzili się Nelli i Piotr Karelowie. W tym samym roku placówka zostaje przekształcona w samodzielny zbór i pozyskuje obiekt skaralny przy ul. Jedności Narodowej 62. Zaczynają się tam zgromadzać już w maju 1979 r. w prowizorycznie urządzonej sali na chórze będącego w remoncie kościoła. 6-7 grudnia 1980 r. nastąpiło uroczyste otwarcie kaplicy i pierwszy chrzest we własnym baptysterium.

Po 10 latach, w 1988 roku, zbór liczył już 100, a obecnie pod opieką zboru pozostaje około 300 wiernych. W roku 1991 przystąpiono do rozbudowy obiektu zborowego. Powiększona kaplica może pomieścić maksymalnie 300 osób. Zbór dysponuje też sporym zapleczem, w tym udostępnianymi wczasowiczom pokojami gościnnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *