szkółka niedzielna

Podczas niedzielnych nabożeństw, w trakcie kazania organizowane są zajęcia dla dzieci szkolnych zwane „szkółką niedzielną”. Na zajęciach tych dzieci poznają historie biblijne, uczą się wersetów z Biblii i dowiadują się jak prawdy biblijne zastosować w życiu codziennym. Poprzez gry, zadania, ćwiczenia oraz wykonywanie robótek, pomagamy im w zapamiętaniu lekcji.

Sympatyczne słowo „szkółka” kojarzy się zborownikom, przede wszystkim z czasem niedzielnego nabożeństwa, podczas którego dzieci idą na swoje cotygodniowe niedzielne zajęcia… I na tym wiedza większości członków „ DOROSŁEGO KOŚCIOŁA” się kończy. Jednak, w tym samym czasie, gdy KOŚCIÓŁ DOROSŁYCH – uczy się jak stosować w życiu Boże zasady, słucha żywego przekazu Słowa i śpiewa pieśni – KOŚCIÓŁ DZIECIĘCY spędza czas bardzo podobnie!

Zajęcia szkółkowe odbywają się w niedziele, podczas nabożeństw przy ul. Jedności Narodowej 62, w kilku grupach wiekowych. Czas zajęć – to poznawanie Boga i Jego Wielkiej Miłości do swego stworzenia. Dzieci biorą twórczy i czynny udział w zajęciach. Nie tylko słuchają biblijnych opowieści, ale uczą się rozumienia Bożego Słowa i modlitwy; mogą zapytać swych nauczycieli o wszystko czego nie rozumieją i wyrazić swoje zdanie dotyczące omawianych zagadnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *