40 lecie Zboru Betania w Katowicach

To już 40 lat minęło od założenia Zboru „Betania” w Katowicach, gdzie od jego początku służył ojciec naszego pastora br. Ferdynand Karel. Na uroczystości  jubileuszowe zjechali się goście z Niemiec, USA, Kanady, Australii oraz wielu byłych członków Zboru mieszkających obecnie w innych częściach kraju. W czasie uroczystości pastor senior – Ferdynand Karel przypomniał historię trudnego początku powstania Zboru, a goście składali oficjalne życzenia i pozdrowienia. Osobiste życzenia złożył również prezydent  m. Katowic –  Marcin Krupa. W imieniu Rady Kościoła Chrystusowego w RP oraz naszego kołobrzeskiego Zboru życzenia złożył pastor Piotr Karel, cytując słowa z ks. Hioba (8, 7): „A choć twój początek był niepozorny, jednak twój koniec będzie wspaniały”.

Wielkie zasługi dla powstania i dynamicznego  rozwoju Zboru miała również zmarła w 2009 roku żona pastora  s. Lidia Karel. W czasie dwudniowych  uroczystości wysłuchaliśmy koncertów  katowickiego chóru gospel „ Z miłości” oraz Beaty Bednarz. W niedzielnym nabożeństwie szczególne przesłanie skierował były Prezbiter Naczelny Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce – br. Michał Hydzik ( przy okazji jest prośba,  aby nosić go w pamięci modlitewnej za jego zdrowiem).  W czasie uroczystości na terenie przylegającym do Zboru zorganizowany został festyn z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Obecnym pastorom  Zboru „Betania” w Katowicach:  Ryszardowi Wółkiewiczowi i Marianowi Dwulatowi oraz całemu Zborowi  życzymy dalszej owocnej pracy i dożywania wielu błogosławieństw Bożych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *